Cep telefonunun mucidi hangi telefonu kullanıyor?

Share

Cep telefonunun mucidi Martin Cooper, teknolojiye olan tutkusunu kaybetmedi. 94 yaşındaki eski Motorola çalışanı, her yıl yeni bir iPhone ve yeni bir Apple Watch alıyor. Peki Cooper’ın tercihi neden Apple?

Cooper, gazetecilere verdiği röportajda, Apple’ın ürünlerinin kalitesinden ve tasarımından etkilendiğini söyledi. Şu anda kullandığı cihazlar iPhone 14 Pro Max ve Apple Watch 8. Cooper, iPhone’unu temel işlevler için kullanıyor: arama yapmak, mesajlaşmak ve işitme cihazlarını kontrol etmek. Ancak akıllı saatini daha çok sağlık takibi için kullanıyor.

Cooper, akıllı saatlerin kalp atış hızını ölçebildiğini ve fiziksel aktiviteyi izleyebildiğini belirterek, bu teknolojinin yaşlı insanların sağlığını korumak için çok yararlı olduğunu vurguladı. Ayrıca gelecekte akıllı saatlerin hastalıkları teşhis edebileceğini ve tedavi edebileceğini umduğunu da ekledi.

Cep telefonunun mucidi hangi akıllı telefonu kullanıyor?

Cep telefonunun mucidi, teknolojinin sürekli gelişmesinden memnun olduğunu ve her zaman yeni nesil cihazları denemek istediğini ifade etti. Cooper’ın Apple’a olan sadakati, onun yenilikçi bir ruha sahip olduğunu gösteriyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...