Çin’den Trump için Huawei tavsiyesi

Bugün gündeme düşen ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ı kullandığı iPhone modellerinin dinlendiğini konu alan haberin ardından ilginç bir gelişme yaşandı. Trump’ın kullandığı iPhone modellerini dinlediği iddia edilen Çin’den ilginç bir yanıt geldi! Çin’den Trump için Huawei tavsiyesi geldi!

Çin’den Trump için Huawei tavsiyesi

Donal Trump’ın kullandığı özel iPhone modellerinin Rus ve Çin gizli servis ajanları tarafından dinlenildiği ve takip edildiği iddiası dünya gündemine bomba gibi düştü. Bu haberin ardından ise, Çin tarafından imalı ve dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Ortaya atılan iddiaya göre, Çin Dış İşleri Bakanlığı tarafından bir tavsiye verildi. Hua Chunying, “buglı ve kolayca verilene erişilebilen iPhone yerine Huawei modellerine geçiş yapabilir” şeklinde bir tavsiyede bulundu. “Amerika ve Beyaz Saray’daki modern iletişim şartlarına uyum sağlamak istemiyorlarsa, iletişimlerini daha basit yollara dönüştürüp, tüm dünya ile bağlarını kopartabilirler” şeklinde bir açıklama ile oldukça gündeme gelecek gibi görünüyor.

Shiftdelete