Değişim Gerekliyse Korkma – Yılmaz Akbaş

Zaman akıp geçerken yaşadığınız olayların etkisinde kalanlardan mısınız? Her şeyi düşünürken bir şeyi düşünmediğinizi fark etmenizi sağlayacak bir kitap ile karşınızdayım. Düşünmediğiniz şey ise aynaya baktığınızda gördüğünüz silüet..

Aynadaki silüetinize baktığınızda yaşamın ve aşkın engelleri ile karşılaşmış bir yüz göreceksiniz. Peki ona ne demek isterdiniz? İçinizdekileri kendinize söylemeye ve değişmeye hazır mısınız?

Aşk ve sevgi üzerine yazılmış denemeler, şiirler ve aforizmaları karşılıyor sizi. Benim tavsiyem kitabı bir anda sadece okumak için okumayın. Yaşanılan duyguları kendi içinizde içselleştirerek, kendi hayatınızı sorgulayarak ve en önemlisi düşünerek bu kitabı okuyun. Yaşadığınız olaylar esnasında unuttuğunuz siluete tekrardan bakın ve onun yaralarını yavaşça ama dikkat ederek sarın. Bunun gerekli olduğunun farkındasınız, bu yüzden korkmadan emin adımlarla ilerleyin.

“Her biten gun daha sonra yeni bir güne başlıyor, gece ayın ayrı güzelliğinden, sabahın ışıl ışıl güneşine. Yaprak döken her ağaç daha sonra yeni yapraklar açıyor, köküne veda etmedikçe..

Hayata mutlu bakmak istersen eğer, mutluluklar çok. Hayata umutsuz bakmak istersen eğer, mutsuzluklar da çok. sen hangi çok olmak istediğine karar ver. Varsın bir güzel söze, bir tatlı bakışa aldanan oluver, sahte gülüşler ve sözlerle aldatan olmaktansa. kalbinin her atışını heyecanlandıranın olması güzel ve ne güzel bir kalbin her atışını heyecanlandıran olabilmek…”

Yaşadığınız olayları tekrar tekrar düşünmekten yorulmadınız mı? İşte bu kitap size kendiniz ile sohbet etmenin, aynaya her baktığınızda gördüğünüz kişiyi olduğu gibi kabul etmenin önemini, sevginin gücünü ve umudun güzelliğini yeniden hatırlatacak.Yaşadığınız her olayın arkasında bulunan ışığın farkına varmak için önce kendiniz ile barışmalısınız.

“Nasıl ki tohumlar bir gün, ya kurtulacağım ya da koparacaklar diye korkmadan kendileri olabilmek, çiçek olabilmek için açıyorlar ise, sen de bir gün hayattan göçüp gideceğim ya da bu yolculukta kalbimi kırarlar diye sevmekten, ömrünü sevgiyle paylaşmaktan korkma ki kendini bulasın.”

Siz de korkmadan kendinizi bulmaya onu yeniden sevmeye hazır mısınız? Değişimden korkmadan, cesurca bir adım atmakla başlayacak her şey. O zaman etrafınız size daha farklı ve cazip gürünürken bu hayatın derinliklerini keşfedeceksiniz.

“Hayattan kaçarak hayatını düzeltemezsin.”

Kendinizi dinleyeceğiniz ve kendiniz ile konuşacağınız bu kitap ile değişim artık zor olmayacaktır. Önemli olan hayatın güzelliklerini görmek isteyin.

Eğer bu tarz kitaplardan hoşlanıyorsanız, bu kitaba bakabilirsiniz.

“Gençlik, öğrenmek için, yaşlılık, öğrenmeye devam ederek öğretmek için, işte bu arada kalan zaman ise insana kendisi olabilmesi için vardır…”