Elon Musk, Tesla Model 2 için hissedarlara bilgi verdi

Share

Tesla CEO’su Elon Musk, Salı günü 2023 yılı hissedarlar toplantısında iki yeni elektrikli aracın tanıtımını yaptı. Bu araçlardan birinin 25.000 dolarlık uygun fiyatlı bir hatchback; Model 2 olduğu tahmin ediliyor. Musk, Tesla’nın yeni bir ürün tasarımı ve üretim sürecinde olduğunu da duyurdu.

Musk, hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada “Sadece aslında yeni bir ürün inşa ettiğimizi vurgulamak istiyorum. Aslında yeni bir ürün tasarlıyoruz. Burada elimiz kolumuz bağlı oturmuyoruz.” dedi. Musk, iki yeni otomobilin geliştirme aşamasında olduğunu ve “hem ürünlerin tasarımının hem de üretim tekniklerinin sektörde mevcut olan her şeyin çok üstünde olduğunu” söyledi.

Musk’ın konuşması sırasında arkasındaki ekranda bir araç siluetinin işlenmiş görüntüsü belirdi ve izleyicilere bu araçlardan birinin teaser’ı verildi. Bu aracın, Musk’ın 2020’de bahsettiği 25.000 dolarlık hatchback olması muhtemel. Musk ayrıca toplantının yeni bir ürün duyurusu yapmak için uygun bir yer olmadığını ve eninde sonunda uygun bir ürün lansmanı yapılacağını söyledi.

Tesla’nın yeni elektrikli araçları merakla bekleniyor. Şirketin bu araçlarla hem pazar payını artırması hem de elektrikli araç sektöründe liderliğini sürdürmesi bekleniyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...