Elon Musk, Twitter’da işten çıkarmalara devam ediyor

Share

Elon Musk, Twitter’ı devraldıktan sonra sosyal medya platformu üzerinde şimdiye kadar büyük değişikliklere imza attı. İlk olarak yönetim kurulunun işine son veren Musk, sonrasında ise çalışanların yarısını işten çıkarmıştı. Şimdi ise Twitter’dan yeni bir işten çıkarma hamlesi daha geliyor.

Twitter’ı devraldıktan sonra maliyetleri azaltmak için işten çıkarma yoluna giden Elon Musk, birçok çalışanı ile yollarını ayırmış durumda. Önceki döneme göre yüzde 70 oranında daha az çalışanla yoluna devam eden Twitter, personellerinden bir kısmını daha çıkarmaya hazırlanıyor.

Elon Musk’ın sosyal medya platformunu devraldıktan sonra sekizinci kez işten çıkarmada bulunuyor. Son gelen bilgilere göre Twitter’da en az 50 çalışanla daha yollar ayrılacak. Şirket bu sayede Elon Musk’tan sonra yaşanan gelir düşüşünü dengeleyeme çalışıyor.

Şirket bir yandan düşen gelirler ile uğraşırken, diğer yandan ise işten çıkan binden fazla çalışanı ile hukuk mücadelesi içerisinde. Çalışanlar, işten çıkarılırken aldıkları kıdem tazminatlarının söz verilenden çok daha az olduğunu gerekçe göstererek şirkete dava açmışlardı. Musk’ın şimdiye kadar eski personel tarafından açılan tahkim davalarını karşılamak için 130 milyon ABD dolarından fazla harcama yapması gerektiği iddia ediliyor.

https://shiftdelete.net/twitter-isten-cikarma-devam-ediyor

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...