En Büyük ve En Pahalı LEGO Seti: Millennium Falcon

Share

Star Wars ve LEGO hayranlarına müjde! LEGO tarihinin en büyük ve pahalı seti Millenium Falcon gün yüzüne çıktı.

Ultimate Collectors Series’in (UCS) bir parçası olan yeni set, 7.541 parçadan oluşuyor ve yurt dışı satış fiyatı 799 dolar! 2007 yılında satışa sunulan bir önceki modelin 5.195 parçadan oluştuğu düşünülürse yeni sette büyük bir “geliştirme” söz konusu. Millennium Falcon setinin en önemli özelliklerinden biri elbette bugüne kadar tasarlanan en büyük ve detaylı set olması. İç mekan tasarımında mümkün olduğunca seriye sadık kalınan sette ayrıca orijinal Star Wars üçlemesi veya yeni Force Awakens filmine uygun farklı parçalar yer alıyor.

Set dahilinde, gemiyle birlikte Han Solo, Chewbacca, Leia, C-3P0, BB-8, Finn ve Rey’in de dahil olduğu 10 adet mini figür de geliyor. Bu sayede seti eski veya yeni seriye uygun olarak tasarlamak mümkün oluyor.

Log

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...