F1: 2023 Emilia Romagna GP’si hava koşulları sebebiyle iptal edildi

Share

Sel felaketi nedeniyle Formula 1 yönetimi, 2023 Emilia Romagna GP’sinin iptaline karar verdi. Mayıs ayında bölgeyi vuran şiddetli yağışlar, nehirlerin taşmasına ve toprak kaymalarına yol açtı. Bu durum hem bölge halkı hem de Imola pisti için büyük bir tehlike oluşturdu.

Salı günü pistin yakınındaki Santerno nehrinin taşması sonucu F2-F3 padoğu ve televizyon tesisleri sular altında kaldı. Takım çalışanları da güvenlik nedeniyle pistten uzaklaştırıldılar. İtalyan hükümeti de yarışın ertelenmesini talep etti.

Çarşamba sabahı yapılan toplantıda yetkililer, organizatörler ve F1 yönetimi yarışın güvenli bir şekilde yapılmasının mümkün olmadığını belirterek yarışın iptal edildiğini duyurdular .

Formula 1 yönetimi, iptal edilen yarışın yerine başka bir tarih veya pist belirlenip belirlenmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...