F1: Vettel, 2021’de Aston Martin’de!

Share

Aston Martin, 2021 Formula 1 sezonunda dört kez Formula 1 dünya şampiyonu Sebastian Vettel ile yarışacağını açıkladı.

2010-13 yılları arasında Red Bull’la dört dünya şampiyonluğu kazanan Sebastian Vettel, 2014 yılının ardından Ferrari’ye katılmıştı.

Ferrari ve Vettel arasındaki ilişki son birkaç yıldır kötüye gitti ve taraflar sezon sonunda yollarını ayırmaya karar verdiler.

Vettel’in geleceği haftalardır merak ediliyordu Dün akşam Sergio Perez’in sene sonunda Racing Point’ten ayrılacağının açıklanmasının ardından Vettel’in Aston Martin’le yarışacağı bugün resmen açıklandı.

Vettel’in sözleşme süresiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Alman pilot, bu yeni projede yer almaktan ötürü mutlu olduğunu söyledi.

Vettel, “Nihayet geleceğimle ilgili bu heyecan verici haberi açıklamaktan mutluluk duyuyorum.”

“2021’de bir Aston Martin sürücüsü olacağımı söylemek gurur verici. Bu, gerçekten efsanevi bir otomobil şirketi ve benim için yeni bir macera olacak.”

“Ekibin bu yıl elde ettiği sonuçlardan etkilendim ve geleceğin daha da parlak göründüğüne inanıyorum.” dedi.

Racing Point takım patronu Otmar Szafnauer, Vettel’in gelişinin takım için çok iyi bir haber olduğunu düşünüyor.

Szafnauer şunları söyledi: “Silverstone’daki herkes bu haberden ötürü heyecanlı. Sebastian kendisini kanıtlamış bir şampiyon ve Aston Martin F1 takımına, kendi hırslarımızla uyuşan bir ‘kazanan’ zihniyeti getiriyor.”

“Sebastian dünyanın en iyilerinden biri ve bizi bu yeni döneme taşımak için ondan daha iyi bir sürücü düşünemiyorum.”

“Bu takımı bir sonraki seviyeye taşımada önemli bir rol oynayacak.”

Bu, Vettel’in Racing Point’le uzun vadeli bir kontrat yaptığı anlamına geliyor olabilir.

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...