F1: Williams, 2019’da Russell ile yarışacak!

George Russell, geçen yıl GP3’te şampiyon olmasının ardından bu yıl Formula 2’ye geçiş yapmıştı ve bu yıl ortaya koyduğu performansla herkesi kendisine hayran bıraktı.

Mercedes’in genç sürücü akademisinde de yer alan Russell’ın gelecek sezon Williams’la Formula 1’e girme konusunda görüşmeler yaptığı biliniyordu.

Bugün yapılan açıklamayla F2’de şampiyonluğa giden Russell’ın gelecek sezon Williams’la Formula 1’de yarışacağı resmen duyurulmuş oldu.

George Russell, “Williams gibi prestijli ve tarihi bir takıma katılacak olmak benim için büyük bir onur. Hayatım boyunca en büyük rüyam Formula 1’di.”

“Çocukken yarışları seyrettiğimi hatırlıyorum ve yıllar boyunca hayran kaldığım sürücülerin yanında mücadele edecek olmak bana inanılmaz hissettiriyor.”

“Claire’ye ve Williams’a bana bu fırsatı verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Toto ve takımı da GP3 ve Formula 2’de yarıştığım süre boyunca bana hep destek verdi, bu açıdan Mercedes’e teşekkür ederim.”

“Grove’daki insanlarla çalışmaya başlayacağım için çok heyecanlıyım. Gelecek yıl Melbourne’de yarışmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Williams’ın yöneticisi Claire Williams, “George Russell’ın 2019 sezonunda Williams için yarışacağını açıklamaktan memnuniyet duyuyorum.”

“Her zaman Williams olarak genç yeteneklerle yarıştık ve onları geliştirmeye çalıştık. George bu tanıma tam olarak uyuyor.”

“Şimdiye kadar onunla geçirdiğimiz zamana bakarsak, takımımız için oldukça uygun olacağına inanıyoruz.”

“George ile çalışacak olmaktan ve onunla birlikte geleceğe doğru ilerlemekten büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Williams, 2019’da yarışacağı ikinci pilotla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Motorsport