Ferrari’sini satan son bilge: Fernando Alonso

Share

Eski Ferrari F1 pilotu Fernando Alonso’nun Ferrari Enzo’su açık artırmada.

Ferrari’nin efsanevi süper otomobili Enzo, Formula 1 tarihinin en başarılı pilotlarından biri olan Fernando Alonso’nun elinde yeni bir sahip bulmaya hazırlanıyor. İspanyol pilot, 2011 yılında Ferrari’de yarışırken satın aldığı Enzo’yu 8 Haziran’da Monaco’da düzenlenecek özel bir açık artırmada satışa çıkarıyor.

Ferrari Enzo, 2002-04 yılları arasında sadece 399 adet üretilen ve adını markanın kurucusu Enzo Ferrari’den alan bir otomobil. Alonso’nun Enzo’su ise bu nadir koleksiyonun ilk üyesi olarak dikkat çekiyor. Araç, Ferrari Classiche sertifikasında da belirtildiği gibi “Scocca n.1” yani ilk şasi numarasına sahip .

Alonso’nun Enzo’su ayrıca çok az kullanılmış bir araç. Sadece 4.800 km yol kat eden otomobil , kusursuz bir durumda görünüyor. Araç, 660 beygir gücünde ve 657 Nm tork üreten 6.0 litrelik V12 motora sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 3,65 saniyede tamamlayan Enzo, maksimum 350 km/s hıza ulaşabiliyor.

Alonso’nun Enzo’sunun ne kadar fiyata satılacağı henüz belli değil, ancak aracın hem sahibinin kimliği hem de ilk şasi numarasına sahip olması nedeniyle çok yüksek bir rakam bekleniyor. Açık artırma, sadece Ferrari modellerinin yer alacağı L’ASTAROSSA adlı bir etkinlikte gerçekleştirilecek .

Fernando Alonso, Ferrari ile 2010-14 yılları arasında yarıştı ve iki kez dünya şampiyonluğuna çok yaklaştı. İspanyol pilotun koleksiyonunda başka Ferrari modelleri de bulunuyor. Bunlardan biri de siyah renkli LaFerrari, ki bu da Alonso’ya Ferrari tarafından hediye edilmişti.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...