Glock: F1’de Ferrari, bu yılın en büyük hayal kırıklığı

Share

Ferrari’nin 2023 sezonuna şampiyonluk iddiasıyla girmesi büyük bir beklenti yaratmıştı. Ancak ilk üç yarışta yaşadığı sorunlar ve podyumdan uzak kalması hayal kırıklığına neden oldu.

Charles Leclerc, iki yarışta da aracının güvenilirliği nedeniyle finiş göremedi. Carlos Sainz ise Avustralya GP’de podyum için mücadele etti ancak son turda geçiş yaparken pist dışına çıkması sonucu ceza aldı ve altıncı sırada kaldı.

Eski Formula 1 sürücüsü Timo Glock, Ferrari’nin bu yılın en büyük hayal kırıklığı olduğunu söyledi. Speedweek’e konuşan Glock, “Ferrari maalesef hiçbir şey yapamıyor. Beklediğimiz sezon başlangıcı bu değildi. Takım patronu Frederik Vasseur’ün takımını toparlaması lazım.” dedi.

Glock, Avustralya’da yarışın daha çekişmeli olduğunu ancak bunun pistin özelliklerinden kaynaklandığını belirtti. “Mercedes’in diğer pistlerde Red Bull ile rekabet edip edemeyeceğini göreceğiz. Bence Bakü’de Red Bull daha da avantajlı olacak. Çok sayıda hızlı viraj ve uzun düzlükler var. Red Bull’un DRS sistemi çok etkili.” diye konuştu.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...