Harry Potter dizi oluyor, iş sadece J.K. Rowling’in onayına kaldı!

Share

Malumunuz, Harry Potter, dünyanın en çok satan ve sevilen kitap serilerinden biri. J.K. Rowling’in yarattığı büyülü evren, sinemaya da uyarlanarak milyonlarca hayranın gönlünde taht kurdu. Ancak filmler, kitaplardaki tüm detayları ve olayları yansıtamamış, bazı hayranları tatmin etmedi. İşte bu noktada, HBO Max’in Harry Potter dizisi projesi devreye giriyor.

Şimdi ise HBO Max, Harry Potter evrenine el atıyor ve yedi kitaplık seriyi dizi olarak uyarlamayı planlıyor.

Bloomberg’in raporuna göre, HBO ve Warner Bros. Discovery, J.K. Rowling ile görüşmelerde bulunuyor ve diziyi onaylaması için ikna etmeye çalışıyorlar. Rowling, dizinin yapımcılarından biri olacak ve hikayenin sadık kalınmasını sağlayacak. Dizinin her sezonu, bir kitaba odaklanacak ve kitaplardaki tüm karakterleri, olayları ve unsurları içerecek. Böylece, hayranlar kitaplardaki eksik kalan kısımları da görebilecekler.

Harry Potter dizisi, büyülü dünyaya farklı bir bakış açısı sunacak ve hayranların merak ettikleri sorulara cevap verecek. Örneğin, Harry’nin ailesinin geçmişi, Voldemort’un yükselişi, Dumbledore’un gençliği, Hogwarts’ın tarihi gibi konular dizide işlenebilir. Ayrıca, kitaplarda yer alan ancak filmlerde gösterilmeyen pek çok karakter de dizide karşımıza çıkabilir. Fred ve George’un şakaları, Neville’in cesareti, Luna’nın tuhaflığı gibi detaylar da dizide daha fazla yer alabilir.

Harry Potter dizisinin ne zaman çıkacağı henüz belli değil ancak hayranlar şimdiden heyecanla bekliyorlar. Harry Potter evreni, son zamanlarda pek çok yeni projeyle gündemde. Hogwarts Legacy adlı video oyunu Şubat ayında piyasaya sürülecek ve oyunculara kendi büyücü maceralarını yaşama imkanı sunacak. Ayrıca, Fantastik Canavarlar serisinin üçüncü filmi de 2023 yılında vizyona girecek ve Grindelwald ile Dumbledore arasındaki savaşı anlatacak.

HBO Max’in Harry Potter dizisi projesi, büyülü dünyanın genişlemesine katkıda bulunacak ve hayranların beklentilerini karşılayacak bir dizi olabilir. Umarız ki J.K. Rowling diziyi onaylar ve biz de Harry Potter’ın sihirli maceralarını tekrar izleyebiliriz.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...