Harry Potter serisinin Quidditch oyunu bilgisayarlara geliyor!

Share

Harry Potter hayranları, büyücülerin uçan süpürgelerle oynadığı Quidditch sporunun bilgisayar oyunu olacağını duyunca sevinçten havalara uçtu. Unbroken Studios tarafından geliştirilen Harry Potter: Quidditch Champions oyunu, henüz resmi bir çıkış tarihi verilmese de, yakında deneme sürümünün yayınlanacağı duyuruldu.

Oyunun yapımcılarından biri olan James Smith, oyunun Harry Potter romanlarının ve filmlerinin ruhunu yansıtacağını söyledi. “Oyuncular, kendi büyücü karakterlerini oluşturup, Hogwarts’ta veya diğer büyü okullarında Quidditch takımlarına katılabilecek. Oyunun grafikleri ve ses efektleri çok gerçekçi olacak. Oyuncular, süpürgelerinin üzerinde uçarken rüzgarın sesini ve rakiplerinin nefesini duyabilecek” dedi.

Oyunun online modunda ise oyuncular, dünyanın dört bir yanındaki diğer büyücülerle rekabet edebilecek. Oyunun kuralları ve puan sistemi romanlara sadık kalacak. Altın Snitch’i yakalayan takım 150 puan kazanacak ve maçı bitirecek. Quaffle ile gol atan takım ise 10 puan alacak. Oyuncular ayrıca Bludger adlı topu kullanarak rakiplerini engelleyebilecek.

Harry Potter: Quidditch Champions oyunu, Harry Potter evrenine dayanan başka bir oyun olan Hogwarts Legacy’nin ardından geliyor. Hogwarts Legacy, oyuncuların 1800’lerde Hogwarts’ta öğrenci olmalarını sağlayan bir rol yapma oyunu.

Harry Potter hayranları, Quidditch oyununu sabırsızlıkla bekliyor. Oyunun ne zaman çıkacağına dair herhangi bir ipucu verilmese de, deneme sürümünün yakında indirilebilir olacağı umut ediliyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...