House of the Dragon 2. sezon çekimleri başladı! Peki ne zaman yayınlanacak?

Share

George R. R. Martin’in ünlü kitap serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanan Game of Thrones dizisinin spin-off’u olan House of the Dragon, ilk sezonuyla büyük beğeni topladı. Dizinin ikinci sezonu için de heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki House of the Dragon 2. sezon ne zaman çıkacak? İşte dizinin ikinci sezonuyla ilgili bilinenler.

House of the Dragon dizisi, Targaryen Hanedanı’nın yükselişini ve düşüşünü anlatıyor. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluştu ve her bölüm yaklaşık 1 saat sürdü. Dizinin yaratıcısı George R. R. Martin, dizinin tüm sezonlarının da 10 bölümden oluşacağını ve toplamda 4 sezon süreceğini açıkladı. Yani dizinin finali 2025 yılında yapılacak.

Ancak dizinin ikinci sezonu için bir gecikme haberi geldi. HBO tarafından yapılan açıklamaya göre House of the Dragon 2. sezon tanıtımı Haziran 2024’ten önce yapılmayacak. Bu da dizinin ikinci sezonunun en erken 2024 sonunda ya da 2025 başında yayınlanacağı anlamına geliyor. Bu gecikmenin nedeni ise koronavirüs salgını ve prodüksiyon zorlukları olarak gösteriliyor.

Dizinin hayranları bu habere üzülse de umutlarını kaybetmiyor. Zira Game of Thrones evreninde yeni bir dizi daha yolda. Jon Snow/Aegon Targaryen’in hikayesini anlatacak olan bu dizi, henüz resmi bir isim almadı ama 2024 yılında çekimlerine başlanması planlanıyor. Bu dizi de House of the Dragon gibi 4 sezon sürecek ve her sezon 10 bölüm olacak. Bu dizi, House of the Dragon’in final yapacağı 2025 yılında yayınlanmaya başlayacak.

House of the Dragon ve Jon Snow dizileri, Game of Thrones hayranlarının merakla beklediği projeler arasında yer alıyor. Bu dizilerin hem kitap serisine hem de orijinal diziye sadık kalması ve kaliteli bir yapım olması umuluyor.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...