Huawei Mate 20, ABD’de satılmayacak

16 Ekim’de Londra’da düzenlenen lansmanda Huawei Mate 20 serisini tanıtmıştı. Fakat ABD’de satışa sunulmayacağının açıklanması haberleri ile Huawei severleri korkuttu!

Huawei Mate 20 serisi hem lansman haftası hem de sonrasında özellikleri ile dikkatleri üzerine toplamıştı. Android telefon dünyasına sert ve iddialı bir giriş yapan Mate 20 ailesi, performans testleri ile de dikkat çekmişti.

Bir süredir Huawei Mate 20 serisinin ABD satışına sunulmayacağı haberleri konuşuluyordu. Şirketin basın sözcüsü tarafından doğrulanan bu haber, Mate 20 bekleyenleri üzdü.

Basın sözcüsü, serinin Amerika Birleşik Devletleri için satışa sunulmayacağını fakat Mate 20 serisi bir cihaz almak isteyenlerin bazı e-ticaret sitelerinde ithalatçı garantili bir şekilde cihaza ulaşabileceklerini bildirdi.

Huawei Mate 20 serisi ABD'de satılmayacak! SDN-2

Cihazın neden ABD’de satılmayacağı konusunda türlü türlü söylentiler var. Fakat en güçlü söylenti Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’i casuslukla suçlaması. Bu durum, Çin üretimi cihazların  ülkedeki verileri sızdırma ihtimaline karşın hükümetin aldığı bir önlem gibi gözüküyor.

Şu an için sadece Mate 20 ailesini etkileyen bu durum çözüme ulaşacak mı bilemiyoruz. Son olarak yapılan açıklamalara göre, Huawei Watch GT akıllı saatlerinin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Shiftdelete