Huawei Mate 30 Pro, Avrupa ve Türkiye’de satılmayabilir

Share

Yeni amiral gemisi modellerini tanıtma hazırlığında olan Huawei, Perşembe günü Almanya’nın Münih şehrinde düzenleyeceği etkinlikle beraber Mate 30 modellerini duyuracağını açıklamıştı. Telefonlar hakkında ortaya çıkan detaylar her geçen gün çoğalırken şimdi yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Huawei Mate 30 Pro Avrupa ülkelerinde satışa sunulmayacak. Dolayısıyla Huawei Mate 30 Pro Türkiye‘deki raflarda da yerini alamayacak.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Huawei kısa süre önce ABD tarafından kara listeye alınmıştı. Daha sonra birçok ABD’li şirket gibi Google da Huawei ile iş birliği yapmayacağını açıkladı. Şu anda yazılımsal olarak Android‘ten beslenen Huawei telefonlar, Google’ın bu desteğini çekmesiyle beraber Android’in birçok özelliğinden faydalanamayacak.

Huawei Mate 30 modellerinde de Google Play Servisleri’nin yer almayacağı neredeyse kesinleşen detaylar arasında yer alıyor. LetsGoDigital tarafından yayınlanan yeni rapor, bu yüzden Mate 30 Pro’nun Avrupa’daki birçok ülkede satışa sunulmayacağını gösteriyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de dahil.

Avrupa’nın birçok yerinden lansmana davet olmaması da bu ihtimali doğrulayan durumlar arasında yer alıyor. Ancak en doğru ve net bilgileri 19 Eylül’de Huawei etkinliğinde öğreneceğiz.

https://shiftdelete.net/huawei-mate-30-pro-turkiye-de-satilmayabilir

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...