Instagram’a kanallar ekleniyor

Share

Instagram, içerik oluşturucuların takipçileriyle geniş ölçekte doğrudan etkileşim kurmasını sağlayacak olan yayın kanalları özelliğini kullanıma sunuyor.

Meta, Instagram kullanıcıları için yeni bir özelliği kullanıma sunacak. Instagram Kanalları olarak adlandırılan bu yayın kanalları, içerik oluşturucuların herkese açık, bire-çok mesajları doğrudan takipçileriyle paylaşmalarına olanak tanıyor. Bu özellik Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından şirketin Instagram’daki resmi kanalı olan kendi ‘Meta Channel’ı ile duyuruldu.

Blog yazısında şirket, içerik oluşturucuların en son güncellemelerini ve sahne arkası anlarını takipçileriyle paylaşmak için Kanallar oluşturabileceklerini söyledi. Sesli notlar gönderebilecekler ve hatta hayran geri bildirimlerini kitleselleştirmek için anketler oluşturabilecekler. Yayın kanallarında yalnızca içerik oluşturucular mesaj gönderebilirken, takipçiler içeriğe tepki verebilecek ve anketlerde oy kullanabilecek.

Instagram yeni özelliğini kullanıma sunuyor: Kanallar

Instagram, şu anda ABD’deki bir avuç içerik oluşturucuyla yayın kanallarını test ettiğini ve önümüzdeki aylarda genişletmeyi planladığını açıkladı. İlgilenen içerik oluşturucular, mobil cihazlarındaki bekleme listesine erişerek erken erişim için değerlendirilmek üzere kaydolabiliyorlar.

https://www.donanimhaber.com/instagram-yeni-ozelligini-kullanima-sunuyor-kanallar--160676

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...