iOS 14 varsayılan uygulama sorunu ile geldi

Kısa bir süre önce yayımlanan iOS 14 güncellemesi hem e-posta meselesi hem de tarayıcı sorunu yüzünden gündemde. Böyle bir sistem hatası daha önce tespit edilmemişti. Binlerce kullanıcının zor durumda olduğu öğrenildi.

Uygulamaların daha düzenli bir şekilde hizaya getirildiği ve araç takımının ana ekrana taşındığı bu yazılım birçok kişinin yüzünü güldürdü. Kullanıcıların varsayılan olarak tanımlattığı uygulamalar ise iOS 14 ile henüz uyumlu bir şekilde çalışmıyor.

Kullanıcılar, kendisine gönderilen e-postaları Chrome veya başka bir tarayıcı sayesinde açabiliyor. Bu bağlamda Safari artık tek seçenek değil. Zira varsayılan tarayıcılar varsayılan e-posta uygulaması olarak da kullanılabiliyor. iOS 14 yazılımı özellikle tarayıcı sorunu ile kullanıcıları üzdü.

Birçok Twitter kullanıcısı, Google Chrome’un varsayılan tarayıcı olarak kullanıldığında bir problem yaşamadığını ancak telefonunu yeniden başlattığında e-postaları okuma ve linklere tıklama gibi işlemlerin Safari ile yapıldığını söylüyor. Buradan hareketle bu işlemler için varsayılan olarak belirlenen Chrome’un veya diğer bir tarayıcının Safari tarafından devre dışı bırakıldığını söyleyebiliriz.

iOS 14 tarayıcı sorunu

Telefonunu yeniden başlatan bir iOS 14 kullanıcısı, daha önce varsayılan olarak belirdiği bir tarayıcı ile (Safari dışında) e-postalarını okuyamıyor ve linkleri açamıyor. Zira yeniden başlatılan ilgili iPhone modeli Safari’yi tekrar varsayılan uygulama olarak tanımlıyor ve bu tarayıcı ile işlem yapıyor.

Geliştiriciler, bu problemden kurtulmak isteyen kullanıcılara Apple Mail isimli uygulamayı silmeyi önerdi. Bu konu ile ilgili Apple cephesinden bir açıklama gelmedi. Siz de bu sorunu yaşadınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

https://shiftdelete.net/ios-14-e-posta-ve-tarayici-sorunu-ile-gundemde