iPhone XR stokları tükendi!

12 Eylül’deki etkinlikte tanıtılan iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin yanında, diğer modellere göre daha uygun fiyatlı yeni nesil iPhone XR modeli de tanıtılmıştı.

19 Ekim’de ön siparişe açılan iPhone XR modeli için yayınlanan raporlarda da görebileceğiniz üzere, kullanıcıların uygun fiyatlı modele oldukça büyük ilgisi var.

iPhone XR stokları tükendi!

Apple’ın XS ve XS Max modellerinin yanında uygun fiyatıyla ön plana çıkan iPhone XR, 750 dolardan başlayan etiket fiyatıyla bu Cuma günü resmi olarak satışa çıkıyor.

Bugün yayınlanan bir habere göre iPhone XR modelinin 4 gün içerisinde stoklarının tükendiği açıklandı. Yaşanılan bu durumun ardından iPhone XR teslimatlarının daha ileri bir tarihe alındığı resmi olarak açıklandı. Apple,ABD’deki kullanıcıların XR teslimatları için 6 -13 Kasım‘a kadar beklemesi gerektiğini duyurdu.

iPhone XR stokları tükendi

iPhone XR satış rakamları ile rekor kıracak!

Bazı bölgeler için gecikmeli olarak satışa sunulacak olan uygun fiyatlı iPhone, satış rakamları ile XS ve XS Max modellerini geride bırakacağı da son yayınlanan analizlerle de sürekli belirtiliyor.

Analizcilere göre 2018 yılının en çok satan iPhone modelinin XR olacak. Şimdiye kadar ne kadar XR modelinin ön sipariş verildiği açıklamasa da, Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre 19 Ekim‘den bugüne kadar toplam 12 milyon adet XR’ın ön sipariş verildiği özellikle vurgulanıyor. Bu rakamların ön siparişlerin alınacağı son güne kadar daha da artması da ön görülüyor.

iPhone XR özellikleri neler sunuyor?

Teknik özelliklerden kısaca bahsetmek gerekirse, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Apple A12 işlemciden güç alan iPhone XR, diğer modellerin aksine arka tarafında 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek bir kameraya sahip.

64 GB’ın yanı sıra 128 GB veya 256 GB depolama alanı kullanıcıların tercihine sunulurken, renk tarafında ise daha önce belirttiğimiz gibi beş farklı seçenek sunuluyor.

Artık Touch ID ile tamamen vedalaşan Apple, XR modelinde de Face ID kullanmayı tercih etmiş. iPhone X ile aynı şekilde kullanılan bir arayüze sahip olan model, Apple A12 Bionic işlemciden gücünü alıyor.

Shiftdelete