Kilisenin içinde havalı bir tenis kortu

Share

Tenisin kendine has estetiği, şimdilerde bir 16. yüzyıl kilisesinin estetiğiyle harmanlanıyor. Sanatçı Asad Raza, Converso‘yla yaptığı iş birliği sonucu Milano’da bulunan, 16. yüzyıldan kalma Paolo Converso Kilisesi’nin içine bir tenis kortu yerleştirmiş. Bu, görüp görebileceğiniz en havalı ve en süslü tenis kortu olabilir.

Kilisenin içinde bulunan bu işlevsel tenis kortuna iki de tenis koçu eşlik ediyor. Koçlar, ziyaretçilerle interaksyiona giriyor ve onları tenis oynamaya teşvik ediyorlar. Tenis oynamamayı tercih edenleri ya da oynamaktan yorulanları ise kortun yanında buzlu yasemin çayı bekliyor.

Asad Raza enstalasyonunu, kiliseye yeni bir amaç kazandırmak üzerine kurmuş.

Sanatçı bu projesiyle, çoğu kişinin “yüksek otoritelerle” iletişime geçtiği bir mekanı, insanların kişisel gelişim ve boş zamanı değerlendirmek için kullandığı bir mekana dönüştürmüş.

nolmus.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...