Kırışıklıklarınızla bütünleşmeyin!

Magnezyum ve potasyum açısından oldukça zengin olan muzun vücutta faydası olduğu gibi cilt üzerinde de çok büyük etkisi vardır. Nasıl mı? Hadi birlikte inceleyelim.

Muzu tüketirken bilinmesi gereken en önemli nokta muz kabuğunun faydalı olmasıdır. Genellikle muzu tükettikten sonra muz kabuklarını çöpe atarız ama muz kabuklarının çok güçlü bir vitamin deposu olduğunu bilmeyiz.

Muz kabuğunun faydaları
Vücudun çeşitli yerlerinde oluşan siğilleri muz kabuğu sürerek eritebilirsiniz. Siğilin neden olduğu virüsleri yok etmede başarılıdır.

Sivilceli yüzler için muz kabuğu zahmetsiz ve etkili bir çözüm sağlar. Cilt gözeneklerinden toksinleri uzaklaştırarak akneleri tedavi eder ve azaltır. Ayrıca, kabuğundaki anti-inflamatuar (iltihap önleyici) özellik sayesinde ciltteki iltihaplardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Muz kabukları yüzünüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları da azaltığı gibi kırışıklık ilerlemesini de azaltır. Ayrıca, cildinize parlaklık kazandırır.

Muz kabuğundaki potasyum, ciltteki göz altı torbalarını ve şişlikleri de azaltığına dair çok güçlü doğal bir yöntemdir. Muz kabuğundaki nemlendirici özelliğiyle göz altı morluğunun da azalmasına yardımcı olur.

Cosmopolitan