Kraliçe Elizabeth’in Hayatını Anlatan Dizi: The Crown

Share

Hala İngiltere Kraliçesi olan II. Elizabeth‘in 60 yıllık taht macerası The Crown ile ekrana taşınıyor. İlk sezonuyla büyük ilgi gören dizi yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Paylaşılan ilk tanıtıma bakılırsa Kraliçe Elizabeth’i zorlu günler bekliyor.

Kazandığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren The Crown, II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın hemen sonrasını konu ediyor. Babasının vefat etmesiyle Elizabeth tahta geçiyor. Fakat bir yandan ülkenin geçtiği zorlu dönem, bir yandan kardeşinin yaşadığı skandal ilişkileri onu zorluyor. Üstüne elde ettiği güç evliliğini de olumsuz şekilde etkilemeye başlıyor. İkinci sezon 60’lı yılları kapsıyor. Kraliçe Elizabeth kumandasındaki ordunun Mısır’da illegal bir savaşa girmesi ile başlayıp, Başbakan Harold Macmillan‘ın büyük bir skandalla tahtan indirilmesiyle sonlanan dönemi konu ediyor.

Dünya tarihi için önemli bir figür olan Kraliçe Elizabeth’e Claire Foy hayat veriyor. Ona Matt Smith, Victoria Hamilton, Vanessa Kirby, Billy Jenkins gibi isimler eşlik ediyor. Dexter ile tanıdığımız Michael C. Hall ise Amerikan Başkanı John F. Kennedy rolüyle diziye konuk oluyor.

Peter Morgan’ın kaleme aldığı kraliyet dizisi The Crown ikinci sezonuyla 8 Aralık Cuma günü Netflix’te olacak. Yeni bölümlerden paylaşılan ilk fotoğrafları haberimizin girişinde, fragmanı ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Log

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...