Lady D’nin hayatı bir müzikale dönüşüyor

Prenses Diana 20. yüzyılın en çok sevilen ikonlarından biriydi. Hayatı ve tarzı hala konuşulan Lady D’nin hayatı bir müzikale dönüşüyor. Geçtiğimiz günlerde müzikalde başrol oynayacak oyuncunun açıklanması, “Diana” müzikalini resmileştirdi. Daha önce Broadway’de “Kinky Boots” ve “American Idiot” gibi müzikallerde oynayan Jeanna de Waal, unutulmayan prensesi canlandıracak.

“Diana’yı sahnede oynamak çok özel bir fırsat. Beklenti beni ürkütüyor ancak umuyorum ki onun hakkında bilgisi olmayan ve yaşadıklarından haberdar olmayan insanlar, müzikalden Diana’nın dünyaya kattığı değerleri anlayarak ayrılırlar. Diana herkesi özel hissettirdi ve bu nedenle onu en iyi şekilde anmak istiyorum” diyen Jeanne de Waal, belki de dünyanın en önemli ikonlarından birini canlandıracak!

Jeanne de Waal diana ile ilgili görsel sonucu

Diana ve Prens Charles’ın evlendiği sene, 1981’den, başlayacak olan müzikal, Wales Prensesinin yirmili yaşlarını konu alacak. Şubat ayında, San Diego’nun La Jolla Playhouse’unda gösterime çıkacak olan müzikal, Joe DiPietro tarafından kaleme alındı.

Vogue