Kemer’de küçük bir köy: Beycik

Share

Beycik… Kemer’de küçük bir köy. Mitolojik Olympos Dağı’nın eteklerine kurulmuş, tüm ihtişamı ve huzuruyla tam anlamıyla bir masal diyarı. Kendisini ziyarete gelen misafirlerine tatlı bir esintiyle ‘hoş geldiniz’ diyor.

Beycik, sizi böylesine hoş bir misafirperverlikle karşılayınca mest oluyorsunuz haliyle. Günlük hayatın stresini bir kenara bırakıp Olympos Dağı’ndan Tahtalı Dağı’na hayranlıkla bakıyorsunuz. Sonra da yıllarca aklınızdan çıkmaması için bu görüntüyü hemen birkaç fotoğraf ile ölümsüzleştiriyorsunuz.

Gece olunca bir başka güzel oluyor Beycik’te gökyüzü. Maviler ve beyazlar yerini parlament mavisine ve arasına bolca serpiştirilmiş yıldıza bırakıyor. Sanki kolunuzu uzatsanız cebinize bir yıldız atabilirsiniz.

Huzuruyla, mavisiyle, yeşiliyle, yıldızlarıyla, arada esen meltemiyle sizi sarıp sarmalayıveriyor. Tatiliniz bittiğinde üzülmüyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz Beycik’te güzel anılar bıraktığınızı ve gelecek zamanda yerine yenilerinin ekleneceğini…

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...