Masi: F1’e dönmeye hazırım

Share

Eski Formula 1 yarış direktörü Michael Masi, 2021 Abu Dhabi GP’sinde yaşanan tartışmalı olayların ardından FIA’dan ayrıldıktan sonra ilk kez konuştu. Avustralyalı yetkili, F1’e geri dönme ihtimalini reddetmedi.

Masi, 2021 sezonunun son yarışında Max Verstappen’in Lewis Hamilton’ı geçerek şampiyonluğu kazanmasına yol açan kararlarıyla büyük tepki toplamıştı. Birçok kişi Masi’nin kuralları keyfi olarak uyguladığını ve sportif adaleti ihlal ettiğini iddia etmişti.

Masi, bu eleştiriler karşısında sessizliğini korumuş ve yarıştan kısa bir süre sonra yarış direktörlüğü görevinden alınmıştı. Masi, FIA bünyesinde başka bir pozisyonda çalışmaya devam etse de bu çok uzun sürmedi ve Avustralya’ya dönerek Supercars komisyonu başkanlığına getirildi.

Masi, bu hafta sonu düzenlenen 2023 Avustralya GP’sinde padoğu ziyaret ederek F1 camiasıyla yeniden bir araya geldi. Masi, burada Daily Mail gazetesine verdiği röportajda yaşadıklarını ve gelecek planlarını anlattı.

Masi, “FIA ile yollarımız ayrıldığında aileme ‘F1 benim için bitti’ dedim. Abu Dhabi’de olan biteni takip etmemelerini tavsiye ettim. Bu sağlıklı olmazdı. Sosyal medya hem iyi hem de kötü yanları olan bir platform.”

“Çarşamba günü pistte ilk göründüğümde biraz endişeliydim ama insanların bana ne kadar nazik davrandıklarını gördüm. Bu beni çok mutlu etti.”

Masi, F1’e geri dönme olasılığına da değindi. “Eğer bana böyle bir teklif gelirse bunu değerlendirmeye açığım. Her zaman tüm seçeneklere açık oldum. F1 harika bir spor ve ben burada çok güzel anılar yaşadım.” dedi.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...