Microsoft klavye üretimini durduruyor

Share

Microsoft, Windows ve cihaz satışlarında yaşadığı düşüşün ardından donanım bölümünde önemli değişikliklere gidiyor. Surface markasının da etkilendiği bu değişiklikler kapsamında Microsoft, kendi markası altında klavye, fare ve web kamera üretmeyecek.

Microsoft’un bu kararı geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı. Kaynaklara göre Microsoft, kalan stoklar tükendikten sonra sadece Surface markasına odaklanacak. Bu da Surface aksesuarlarının da kesintiye uğrayacağı anlamına geliyor.

Buna göre Microsoft veya Surface markası altında tekli klavye üretimi olmayacak. Sadece Surface klavye-fare setleri içerisinde bu ürünlere erişmek mümkün olacak. Microsoft’un Surface bilgisayarlarında da bazı modelleri iptal etme ihtimali bulunuyor.

Microsoft resmi bir açıklama yapmadığı için kesintilerin tam kapsamı bilinmiyor. Ancak bu kararın Microsoft’un donanım stratejisinde önemli bir değişiklik olduğu kesin. Microsoft’un klavye ve fare üretimine son vermesi, uzun yıllardır devam eden bir geleneğin de sonu olacak.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...