Microsoft Surface Laptop Go tanıtıldı

Share

Microsoft Surface Laptop Go tanıtıldı. Tasarımı ve fiyatı ile dikkat çeken Surface Laptop Go, rekabeti kızıştırmak için geliyor.

Microsoft’un yeni 549 dolarlık fiyatıyla tanıttığı yeni bilgisayarının, Chromebook’larla rekabet etmesi hedefleniyor. Microsoft imzalı taşınabilir bilgisayar, daha küçük, daha hafif ancak performans tarafında kısılmalar var. Microsoft, daha yüksek performanslı cihazlarına oranla daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak tasarladığı Surface Laptop Go’yu piyasaya sürdü.

Bilgisayarda ince ve şık bir tasarım kullanılmış. Zaten önceki nesle göre daha ince olan bu model aynı zamanda çok daha hafif. Bunların yanında klavye için daha fazla alan kullanılıyorken, ekran tarafında çerçeveler oldukça incelmiş durumda. 12,4 inç 3:2 ekranında 1536×1024 piksel çözünürlük sunan bu dizüstü bilgisayarın bir de 720p kamerası bulunuyor.

Microsoft Surface Laptop Go ozellikleri-00

Parmak izi okuyucusu, klavyenin sağ tarafında güç düğmesinin olduğu yerde konumlandırılıyor. Oldukça hafif ve ince yapıda olmasıyla rahatlıkla taşınabilecek bu yeni bilgisayarda Intel’in 10. jenerasyon Core i5 işlemcisi kullanılıyor. Standart olarak 4 GB RAM ve 64 GB eMMC depolaması ile karşımıza çıkıyor. Model 549 dolarlık bir fiyatla bizleri karşılıyor.

Microsoft Surface Laptop Go ozellikleri-00

Bunun yanında performansı artırmak isteyenler için ise 8 GB RAM ve 128 GB SSD ile bu fiyat 699 dolar oluyor. Ben biraz daha performans istiyorum diyenler içinse 8 GB RAM ve 256 GB SSD bulunuyor ve fiyat 899 dolara kadar çıkıyor.

https://shiftdelete.net/microsoft-surface-laptop-go-tanitildi-ozellikleri-ve-fiyati

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...