Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı: Kemal Kılıçdaroğlu

Share

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın yaklaşık 4 saat süren toplantısının ardından ittifakın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

kılıçdaroğlu

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezi önünde yaptığı konuşmada “Ben bu toplantılarımız neticesinde aldığımız kararı, sizlere duyurmayı görev addediyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bizim Cumhurbaşkanı adayımızdır. Bu görevin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Merkezi önünde yaptığı konuşmada, “Millet İttifakı’na dahil partilerin genel başkanları Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaktır” dedi.

Yunus Emre’nin “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz” sözünü alıntılayan Kılıçdaroğlu, “Biz ülkenin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık” dedi ve ekledi:

“Bu, Halil İbrahim sofrasıdır. Halil İbrahim sofrası, komşun açken tok yatmamak demektir. Bizim soframız barışın ve kardeşliğin sofrasıdır.

“En büyük gayemiz Türkiye’yi huzurlu ve neşeli günlere taşımaktır. Allah’ın izniyle bunu hep birlikte başaracağız.

“Biz Millet İttifakı olarak Türkiye’yi uzlaşı ve istişareyle yöneteceğiz.

“Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş üzerinde de mutabık kalmış bulunuyoruz.

“11 maddede uzlaştık.”

BBC

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...