Moana animasyonu gerçek film oluyor!

Share

Disney’in sevilen animasyon filmi Moana, yakında canlı aksiyon olarak karşımıza çıkacak. 2016 yılında vizyona giren ve Pasifik Adalılarının kültürünü yansıtan film, Maui adlı yarı tanrı ile maceraya atılan genç kız Moana’nın hikayesini anlatıyordu. Film, hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu yorumlar almış ve iki Oscar’a aday gösterilmişti.

Disney, Moana’nın canlı aksiyon uyarlamasını duyururken, Maui karakterini seslendiren ünlü oyuncu Dwayne Johnson’ın da projede yer alacağını açıkladı. Johnson, kendi köklerinin de bu filmde yansıtıldığını belirterek, bu rolü oynamaktan gurur duyduğunu söyledi. Disney, filmin yönetmeni ve senaristi hakkında henüz bir bilgi vermedi. Ancak filmin animasyon versiyonuna sadık kalacağı ve Pasifik Adalılarının zengin kültürünü ve doğasını gözler önüne sereceği belirtildi.

Moana’nın canlı aksiyon uyarlamasının ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil. Disney, filmin erken geliştirme aşamasında olduğunu ve çekimlere başlamak için uygun bir zaman aradıklarını ifade etti. Bu nedenle filmin beyazperdeye gelmesi birkaç yıl sürebilir. Ancak Disney hayranları bu süre zarfında başka canlı aksiyon uyarlamalarını da izleyebilecek. Disney’in yakında vizyona girecek olan canlı aksiyon filmleri arasında The Little Mermaid, Pinocchio ve Peter Pan and Wendy bulunuyor.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...