Netflix kullanıcı sayısıyla rekor kırdı!

Netflix kullanıcı sayısı 7 milyon artarak 137 milyona ulaştı. Bu yılın üçüncü çeyrek büyümesiyle ünlü şirket kullanıcı sayısında rekor kırdı.

İkinci çeyrekte beklentilerin altında kalan büyüme rakamlarından sonra yatırımcıların nasıl hareket edeceği merak konusuydu.

Netflix kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor

Geleneksel yayın anlayışını sürdüren medya devleriyle ve Amazon gibi büyük şirketlerle rekabet hâlinde olan Netflix içeriklerine daha fazla para yatırmayı tercih etmişti. Bu yılın sonunda firmanın içerik yatırım miktarının 8 milyar doları bulması bekleniyor.

Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada “İçeriklerimize büyük yatırımlar yapıyoruz. Yatırımcılarımıza bu yatırımların aynı şekilde devam edeceği konusunda güvence veriyoruz.” dedi.

Yatırımcıların gözünde “altın yumurtlayan kaz” olarak kalmaya devam edebilmek için Netflix kullanıcı sayısı konusunda adımlar atmaya devam ediyor. İçeriklerine daha fazla para harcayan ve kalitesini günden güne arttırmak isteyen firmanın daha fazla kullanıcı sayesinde bu finansmanın altından kalkabileceği belirtiliyor.

Şirketin bu çeyrekte değerlenmesi üçüncü çeyrek büyüme rakamlarının açıklanmasıyla yaklaşık olarak 4 milyar dolar olarak belirlenirken aynı çeyrekte 403 milyon dolarlık kâr edilmiş oldu. Bu rakamlar %34’lük bir artışa denk geliyor.

Yapılan açıklamaların ardından şirketin New York borsasında işlem gören hisse senetleri 346.40 dolara ulaştı. İşlem hacmi ve hisse senedi dikkate alındığında şirketin değerinin yaklaşık olarak 154 milyar dolar olduğu vurgulandı.

Shiftdelete