Netflix, Stranger Things evrenini genişletiyor: Animasyon dizisi geliyor

Netflix’in popüler dizisi Stranger Things, 5. sezonuyla veda edecek. Ancak dizinin hayranları üzülmesin. Çünkü Netflix, Stranger Things evrenini genişletmek için yeni projeler üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri de bir animasyon dizisi.

Stranger Things’in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, bir animasyon dizisi için kolları sıvadıklarını açıkladı. Animasyon dizisinin ne zaman yayınlanacağı ve hangi karakterlere odaklanacağı henüz belli değil. Ancak dizinin finalinden sonra izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Stranger Things, Netflix’in en başarılı yapımlarından biri. Dizinin 4. sezonu, 1,15 milyar saatlik izlenme süresiyle rekor kırdı. Dizi, Netflix’in en çok izlenen İngiliz yapımı oldu. Ayrıca Squid Game’den sonra en çok izlenen sezon oldu.

Duffer Kardeşler, dizinin başarısının ardından kendi stüdyolarını kurdu. “Upside Down Pictures” adlı stüdyoda yeni projeler üretecek olan kardeşler, Stranger Things evrenine ait bir oyun ve farklı karakterlerin hikayelerini anlatacak bir dizi de hazırlıyor.

Stranger Things’in 5. ve son sezonunun çekimleri Mayıs ayında başlayacak. Sezonun 2024 yılında yayınlanması planlanıyor.