Netflix, Stranger Things evrenini genişletiyor: Animasyon dizisi geliyor

Share

Netflix’in popüler dizisi Stranger Things, 5. sezonuyla veda edecek. Ancak dizinin hayranları üzülmesin. Çünkü Netflix, Stranger Things evrenini genişletmek için yeni projeler üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri de bir animasyon dizisi.

Stranger Things’in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, bir animasyon dizisi için kolları sıvadıklarını açıkladı. Animasyon dizisinin ne zaman yayınlanacağı ve hangi karakterlere odaklanacağı henüz belli değil. Ancak dizinin finalinden sonra izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Stranger Things, Netflix’in en başarılı yapımlarından biri. Dizinin 4. sezonu, 1,15 milyar saatlik izlenme süresiyle rekor kırdı. Dizi, Netflix’in en çok izlenen İngiliz yapımı oldu. Ayrıca Squid Game’den sonra en çok izlenen sezon oldu.

Duffer Kardeşler, dizinin başarısının ardından kendi stüdyolarını kurdu. “Upside Down Pictures” adlı stüdyoda yeni projeler üretecek olan kardeşler, Stranger Things evrenine ait bir oyun ve farklı karakterlerin hikayelerini anlatacak bir dizi de hazırlıyor.

Stranger Things’in 5. ve son sezonunun çekimleri Mayıs ayında başlayacak. Sezonun 2024 yılında yayınlanması planlanıyor.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...