Netflix Yapımı Türk Dizisi Geliyor

Geçtiğimiz yıl eylül ayında Türkiye lansmanını yapan Netflix, dün akşam gerçekleştirdiği etkinlikte müjdeli haberi verdi. Netflix, Türkçe orijinal içerikle geliyor.

Neflix Türkiye lansmanını gerçekleştirdiğinden beri akıllarda tek bir soru vardı: Netflix orijinallerine Türk yapım dahil edilecek mi? Netflix kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Reed Hastings, eylül ayındaki lansmanda net bir bilgi vermemiş ancak orijinal içerik yapmak istediklerini söyleyerek projeye yeşil ışık yakmıştı. Şimdi ise sonunda beklenen haber verildi. Netflix orijinallerinde çok yakında yerli bir içerik göreceğiz.

İlk etapta verilen bilgiler ise şimdilik çok kısıtlı. Dizinin adı ve içeriği ile herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak Netflix dizinin yapımı için O3 Medya ile anlaştığını duyurdu. O3 Medya, Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin, Gecenin Kraliçesi gibi yapımlarla tanınıyor. Dizinin sezon ve bölüm uzunluğu ise yine bilinmeyenler arasında.

Bunun dışında elbette Netflix’te halihazırda Türk dizi ve filmleri de yer alıyor. Ayrıca yabancı dildeki mevcut içeriğin yüzde 80’inin Türkçe dublaj ve alt yazıya sahip olduğunu da belirtelim. Netflix kullanıcılara aylık üç farklı ödeme planı üzerinden hizmet veriyor. Basic, Standard ve Premium üyeliklere aylık olarak sırasıyla 15,99 TL, 27,99 TL veya 39,99 TL ödeyerek erişim sağlayabilirsiniz.

Log