Nisan ayında İspanya’da sıcaklık rekoru kırıldı

Share

İspanya Meteoroloji Enstitüsü (Aemet), nisan ayında ülkenin 1961 yılından beri en sıcak ve kurak ayını yaşadığını duyurdu.

Aemet’in verilerine göre, nisan ayında ülkede ortalama sıcaklık 14,9 derece olarak ölçüldü ve bu değer normal ortalamaların 3 derece üzerindeydi.

Nisan ayında gündüz en yüksek sıcaklıklar normalin 4,7 derece üzerinde kaydedildi. Hava sıcaklıkları özellikle ülkenin güneyindeki Endülüs ve Extremadura bölgeleriyle Castilla La Mancha’nın güneydoğusunda normalin çok üzerindeydi.

27 Nisan’da Kurtuba havaalanında 38,8, Sevilya’nın Moron de la Frontera ilçesinde 37,4 ve Sevilya ile Granada havaalanlarında 36,9 dereceye ulaşan sıcaklıklar rekor seviyeler olarak kayıtlara geçti.

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...