Peugeot 408’in yeni kamuflaj fotoğrafları paylaşıldı

Peugeot geçtiğimiz haftalarda duyurduğu yeni 408 modelini tanıtmak için gün sayıyor.

Yeni 2022 Peugeot 408, sonbaharda üretime hazırlanmak için zorlu testlerden geçmeye devam ediyor. Yol, laboratuvar ve özel testler de dahil olmak üzere kapsamlı testlerden geçirilen Yeni fastback Peugeot 408’in tüm detayları 22 Haziran’da ortaya çıkacak.

Doğrulama ekipleri, yeni Peugeot 408’in yoğun şekilde kamufle edilmiş prototiplerini alarak ve yanılsamayı tamamlamak için aracın algısını, dış hatlarını ve hacmini bulanıklaştıran grafiklere sahip bir yapışkan film tabakasının altına plastik ve köpük elemanları yerleştirerek test arabaları yaptılar.

Bu test arabaları ile yeni Peugeot 408, olası tüm koşullarda, farklı yol koşullarında ve çeşitli iklimlerde toplam yaklaşık 1.100.000 km yol kat etti. Su geçişleri, asfalt ve bozuk yollar, çakıl, aşırı sıcak, aşırı soğuk, gece ve gündüz, olası tüm koşullar tekrar tekrar test edilmiş, çalışılmış ve değerlendirilmiştir.

Yeni Peugeot 408'in kamuflajlı ipucu görselleri paylaşıldı

Peugeot 408 proje yöneticisi Emmanuel Lafaury, “Amacımız mükemmellik” dedi. Yeni Peugeot 408’in sadece teknik kalitesini değil, müşterinin performansını yani kullanıcının karşılaşabileceği her durumda performansını test etmek için çalışıyoruz. Her testte yoldaki, laboratuvardaki ve prova bahçesindeki zorluğu artırıyoruz. Hedeflediğimiz mükemmelliğe ulaşmak için çalışıyoruz. “Bu proje üzerinde çok çalışmak gerçekten büyük bir zevkti çünkü her birimiz yeni 408’i seviyoruz.”

Yeni 408, geliştirilmiş gövdesi ve büyük tekerlekleri ile kendini dinamik bir fastback olarak sunuyor. Bu önizleme bize Citroën C5 X’i hatırlatsa da, yeni 408’in bu modelle aynı EMP2 platformunu kullanması bekleniyor. Motor seçenekleri net değil ancak paylaşılan resmi fotoğraflarda “PHEV” yer alıyor. Bu nedenle, yeni 408’in bir plug-in hibrit sistemi entegre edeceğini zaten biliyoruz.

Yeni model Çin’de 408X ve Çin dışında Peugeot 408 olarak pazarlanacak. Çünkü Çin’de 408 adı altında satılan bir sedan modeli var.

DH