Prens Harry, abisi Prens William’ın kendisini dövdüğünü açıkladı

Share

İngiltere Kralı 3. Charles’ın küçük oğlu Prens Harry, ağabeyi Prens William’ın kendisine fiziksel saldırıda bulunduğunu öne sürdü. Prens’in bu iddiası, 10 Ocak’ta piyasaya çıkacak “Spare” adlı kitabında yer aldı.

İngiltere’de yayımlanan Guardian gazetesi, kitabın bir nüshasına ulaştı.

Gazeteye göre Sussex Dükü Prens Harry, kitabın bir bölümünde eşi Meghan Markle ile ilgili bir tartışma yüzünden ağabeyinin kendisine saldırdığını belirterek “Yakamdan tuttu, kolyemi kopardı ve beni itti” diyor.

Guardian’a göre kitapta 2019’da Prens Harry’nin Londra’daki evinde çıktığı belirtilen kavganın Prens William’ın Markle’la ilgili söylediği sözler nedeniyle başladığı anlatılıyor.

Prens Harry, ağabeyinin Markle ile evliliğine karşı çıktığı ve eşini “zor”, “kaba” ve “yıpratıcı” bulduğunu söylüyor. Prens Harry, aralarında tartışmanın şiddetlendiğini ve Prens William’ın”papağan gibi gazetelerin yazdıklarını tekrarlamaya başladığını” belirterek şöyle devam ediyor:

“Elindeki su bardağını bıraktı, bana başka bir şekilde hitap etti ve üzerime yürüdü. Her şey bir anda oldu. Çok hızlı. Yakamdan tuttu. Kolyemi kopardı ve beni yere itti. Köpeğin mama kabının üzerine düştüm. Kap kırıldı ve parçaları sırtıma battı. Sersemlemiş halde bir süre öyle kaldım. Sonra yerden kalkıp gitmesini söyledim.”

Kitaba göre Prens William, ağabeyinin kendisine vurmasını istedi. Ancak Prens Harry karşılık vermedi. “Üzgün görünen” Prens William özür diledi.

https://www.bbc.com/turkce/articles/cpw145nqq6vo

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...