Prens William: Harry ile bağlarımız koptu

Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın kraliyet ailesinden ayrılma kararı sonrası Prens William ilk kez konuştu. Kardeşiyle bağlarının koptuğunu söyleyen veliaht prens, onu artık koruyamayacağını söyledi. Gergin günler geçiren kraliyet ailesi bugün toplanıyor.

Meghan Markle ve Prens Harry’nin Kraliyet Ailesi’nden ayrılık kararının (Megxit) yankıları sürüyor. Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle’ın kararıyla ilgili veliaht Prens William ilk kez konuştu.

İngiliz basını William’ın bir arkadaşına yaptığı açıklamaya yer verdi. Buna göre, Prens William kardeşiyle olan yakın ilişkisinin darmadağın olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve “Hayatım boyunca kardeşime sarıldım, onu korudum ancak artık bunu yapamıyorum. Bağlarımız koptu, üzgünüm” dedi.

Çiftin, kraliyet ailesinin üst düzey üyeliğini bırakacaklarını açıklamaları sonrasında, gözlerin çevrildiği Kraliçe 2. Elizabeth’ten ilk adım geldi.

Kraliçe’nin Harry ve Meghan krizini çözmek için bugün “Aile toplantısı” yapacağı duyuruldu.

Aile toplantısına, Kraliçe, Galler Prensi Charles, Cambridge Dükü William ve Sussex Dükü Harry katılacak.

Kraliyet Ailesi’nin 3 kuşağının bir araya geleceği aile toplantısı, Kraliçe’nin mülkünde düzenlenecek. Kraliyetin bir aile toplantısı ilk defa kamuoyuna açıklandı.

Kararlarını açıkladıktan sonra oğulları Archie ile birlikte Kanada’ya dönen Sussex Düşesi Meghan Markle’ın ise telefon bağlantısıyla toplantıya katılacağı söylendi. Geçen gün Kraliçenin ofisinden yapılan açıklama da “Bazı karmaşık konuların çözülmesinin zaman alacağı” belirtilmişti.

NTV