Sağlıklı bir yaşam için yapmanız gereken 5 şey

Share

1- Bütün bir hafta boyunca iş yerinizde masa başında saatlerce oturuyorsanız, iş dışında fırsat buldukça yürümeniz gerektiğini unutmayın. Sabahları kalktığınız saatten daha erken bir saatte kalkın ve yürüyün. Eğer hafta içi yürüme şansınız olmuyorsa hafta sonu mutlaka yürümeyi ihmal etmeyin. Yürümek hem konsantrasyonunuzu arttıracaktır hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

2- Soğuk kış günlerinde soğuk duş almak her ne kadar zor olsa da bunun sizin için yararlı olacağını unutmayın. Soğuk su, vücudunuzdaki kan sirkülasyonunu arttıracak, gözeneklerin küçülmesini sağlayacak, cildinizde alerji ve kızarıklık oluşumunu azaltacaktır.

3- Sabahları limonlu sıcak su içerek güne başlayın. Sıcak su, sindirim sisteminizi desteklerken, limon ise pH dengesi etkisine sahiptir.

4- Uyumadan önce telefonda Instagram ya da Twitter’da vakit geçirmek yerine kitap okumayı deneyin. Hem daha faydalı olacaktır hem güne daha taze ve rahat başlamış olacaksınız.

5- Sağlıklı yaşam için en önemli şeyin su olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle mümkün olduğunca fazla su tüketmeye çalışın. Çantanızda ya da çalışma masanızda, her zaman su şişeniz yanınızda olsun.

Instyle

 

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...