Samsung Galaxy A (2017) Serisi Resmi Olarak Tanıtıldı

Share

Samsung A7, A5 ve A3’ü kapsayan Galaxy A serisi akıllı telefonlarını yenilediğini duyurdu.

galaxy a 2017 (1)

Üç farklı ekran boyutu modelleriyle piyasaya sürülecek olan telefonların dört ayrı renk seçeneği bulunuyor.

Galaxy A, metal çerçeve ile Samsung’un kendine has tasarımı olan üç boyutlu arka cam kapağı ile satışa sunulacak. Kamera ve “home” tuşu tasarımıyla, cihazın her zamankinden daha kusursuz olması, kullanım ve tutuş açısından da rahatlık kazandırması hedeflendi.

Cihaza eklenen yeni bir teknik özellik ise geliştirilmiş 16 megapiksel ön ve arka kamera. Yeni seride hassas otomatik odak ile daha canlı ve net fotoğraf çekme, hatta ışığın az olduğu ortamda bile daha net öz çekim (selfie) imkanı bulunuyor.

galaxy a 2017 (2)

Galaxy A’da genişletilmiş hafıza da kullanıcılara sunulan bir başka özellik olarak dikkati çekiyor. MicroSD desteğiyle cihazın hafızası 256 gigabyte’a kadar yükseltilebiliyor. Cihazın, hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

Samsung’un yeni akıllı telefonu, su ve tozun yanı sıra yağmur, ter ve kuma karşı da dayanıklı olacak.

Seri ilk önce Rusya’da satışa sunulacak, daha sonra küresel pazara yayılacak.

Şirketin Mobil İletişim İşlerinden Sorumlu Başkanı DJ Koh, yeni modele ilişkin, “Samsung olarak, her zaman müşterilerimizin piyasadaki en gelişmiş ürünlere sahip olmalarına gayret gösteriyoruz. En yeni Galaxy A serisi de bunun kanıtı.” değerlendirmesinde bulundu.

CNN

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...