Serinletici Sinema Kulübü: Love Happens

Share

Serinletici Sinema Kulübü’de bu haftanın ilham kaynağı Love Happens filmi. Acı gerçeklerle yüzleşmektense tatlı yalanlarla zamanı oyalayanlara ithaf edilmiştir…

Kalplere dokunmuştu.
Burke, üç yıl önce trajik bir trafik kazasında eşini kaybetmişti. Bu kaybın üstesinden gelebilmenin yolunu yazdığı kitapta bulmuştu. Kaybını anlatan Burke, aynı acıları paylaştığı kişilerin kalbine dokunabilmeyi başarmıştı. Kitabı en çok satanların arasındaydı, hatta seminerler düzenlemeye başlamıştı. Burke artık ünlü bir yazardı. Fakat acısıyla yüzleşmeyi başarabilmiş miydi?

love happens movie ile ilgili görsel sonucu

Sadakatsizlik bir alışkanlık…
Eloise, çiçekçi dükkanında bulduğu mutluluğu ne yazık ki özel yaşamında yakalayamamıştı. Sadakatsizliği alışkanlık haline getirmiş sevgilisinden -bu kez kesin olarak- ayrılmıştı. Hayatında şu ara ne bir erkeğe ne de bir heyecana yer vardı. Çiçek düzenlemeleri yaparak ve kimsenin duymadığı kelimeleri görünmeyen yerlere karalayarak hayatına anlam katıyordu.

love happens ile ilgili görsel sonucu

‘Tatlı tanışma’
Burke son semineri için Seattle’a geldiği anda uğursuzluk peşini bırakmaz. Bavulunun kaybolmasıyla başlayan süreçte iyi olan tek şey rastladığı tatlı kadınla tanışmaktı. Açıkçasını söylemek gerekirse başta tatlı olduğunu düşünmemişti; hele de Burke’ü kandırdığı apaçık ortadayken. Fakat sonrasında yanlış anlaşılmalar ortadan kalkınca aslında bunun yalnızca bir ‘tatlı tanışma’ olduğunu düşüneceklerdi…

love happens ile ilgili görsel sonucu

Özgür bıraktı.
Eloise ve Burke kısa zamanda oldukça iyi anlaşmaya başlamışlardı. İkisinin de gerçeklerle yüzleşmesi ve yoluna devam etmesi gerekiyordu. Burke’ün gerçekleri çok daha acı vericiydi ama geçmişi kapalı bir kutunun içinde tutmaması gerektiğini anlamıştı Burke. Bunun yolunun karısının hayattayken istediği bir şeyi yapmaktan geçtiğini düşünmüştü. Papağanını özgür bırakacaktı. Ölen karısının ebeveynlerinin evine gizlice girdi, papağanı çaldı ve ıssız bir yer bularak papağanı özgür bıraktı. Hem onu hem de kalbindeki acıyı…

love happens 2009 ile ilgili görsel sonucu

Ruhundaki değişim…
Papağanı özgür bırakmak ne yazık ki ölen karısına dair yüzleşeceği ne ilk ne de son olay olacaktı. Burke içine hapsolmuş üzüntüyle yüzleşmektense kaçmayı yeğlerdi. Yine öyle yapacaktı; fakat içinde bir şeyler onu durdurdu. Eloise’in ruhunda yarattığı değişim, kalbinde hissettirdiği heyecan Burke’ü durdurdu. Geçmiş pişmanlıklarını düzeltemeyecekti ama geleceğe dair umutlarını diri diri gömmesi büyük bir hayal kırıklığı olacaktı.

love happens 2009 ile ilgili görsel sonucu

Tatlı yalan mı, acı gerçek mi?
Burke, gelmek istemediği bir şehre gelerek hiç istemediği kişilerle yüzleşti, hiç tanışmayı düşünmediği biriyle tanıştı, acılarını haykırdı ve içindeki yaralı ruhu özgür bıraktı. Uzun zamandır kaybettiği gülümsemeyi ve heyecanı yeniden kazanmaya başladı. Tatlı yalanların üstüne bir hayat kurulamayacağını anlamıştı; bundan böyle acı gerçeklerden şaşmamaya kararlıydı.

love happens 2009 ile ilgili görsel sonucu

İyi seyirler…

Serinletici Sinema Kulübü puanı:

Fragman:

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...