Serinletici Sinema Kulübü: Mamma Mia!

Share

Saatler 21:00’ı vurduğuna göre Serinletici Sinema Kulübü’ndeki yerimizi alabiliriz. Sinema kulübümüzde haftanın filmi ‘Mamma Mia’ yani ‘Aman Tanrım’… ABBA şarkılarıyla donatılmış harika bir müzikal ile fazlasıyla harika bir pazartesi sizleri bekliyor!

‘Bir Hayalim Var’

Serinletici Sinema Kulübü’nde bu hafta hayallere dalıyoruz. Dans etmeyi ve şarkı söylemeyi sevenler buraya! Çünkü Mamma Mia ile güzel bir hikayenin ritmine ayak uydurmaya çalışacağız. Bazen tökezleyeceğiz, sonra güleceğiz, eğleneceğiz ve bazen de duygulanacağız. Kısacası hayatın ta kendisini bu müzikalde bulacağız. Tabii ABBA’nın şarkıları ile birlikte.

ABBA, müzikalin dev kahramanı. Büyüleyici bir Yunan adasında geçen hikayeyi ABBA’nın şarkılarından dinleyeceğiz. Kalp çarpıntılarımıza, heyecanlarımıza ve hayal kırıklıklarımıza birbirinden güzel şarkılar eşlik edecek.

Sophie henüz 20 yaşında evlilik kararı almış bir genç kız. Babasını hiç tanımadığı için hayatı boyunca bir yanı hep eksik kalmış. Yeni hayatına adım atarken en büyük dileği ‘kendini bulmak’. Bunun yolunun da babasını bulmaktan geçtiğini düşünüyor ve annesi Donna’dan habersiz bir maceraya girişiyor.

Donna’nın geçmişinde önemli bir yere sahip üç erkek, Sam Carmichael, Bill Anderson ve Harry Bright, Sophie’nin davetiyle Kalokairi Adası’na geliyorlar.

Donna geçmişinden üç hayaleti(!) karşısında görünce sudan çıkmış balığa dönüyor. Sophie’nin babasını bulma arayışı, Donna’nın geçmişiyle yüzleşmesini sağlıyor.

“Bazen resmi dondurabilsem diyorum, zamanın komik etkilerinden korunmak için…”

Filmin sonunda ise yeni bir macera sizleri bekliyor. Müthiş jenerikle birlikte!

‘Aman Tanrım bugün pazartesi’ diyenlere biraz Mamma Mia ışıltısı lazım!

 

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...