Sevilen dizi ‘Suits’ Türkiye’ye uyarlanıyor

Karga Seven Türkiye, yayınlandığı ülkelerde reyting rekorları kıran fenomen dizi “Suits”in yapım haklarını satın aldı.

NBC Universal ile Suits’in yapım hakları için anlaşan Karga Seven Türkiye, dünyanın dört bir yanında hayranları bulunan diziyi Türkiye için uyarlayacak. Yayınlandığı sekiz sezon boyunca reyting listesinde birinci sırada yerini alan Suits’in uyarlamasında hangi oyuncuların rol alacağı büyük bir merakla bekleniyor.

Ömer Özgüner “Çok heyecanlıyız”

Geçtiğimiz aylarda Karga Seven Türkiye’nin CEO’su olan Ömer Özgüner, konu hakkındaki yorumlarını dile getirdi; “20’yi aşkın ülkede yüz milyonları bulan seyirciye sahip bir diziyi Türk izleyicisi ile buluşturacağımız için çok heyecanlıyız. Türk seyircisinin Suits’in etkileyici hikayelerini ve keskin karakterlerini seveceğinden şüphem yok. Dizinin Türk hayranları şimdiden Harvey, Rachel ve Mike karakterlerini kimlerin oynayacağını konuşuyor.”

Karga Seven Türkiye ile anlaşmadan mutluluk duyduklarını dile getiren NBC Universal yetkilisi Ana Langenberg sözlerine şu şekilde dile getirdi; “Suits şu ana kadar yayınlanan 115 bölümüyle, Amerika’nın en sevilen dizilerinden biri oldu. Karga Seven Pictures’ın uzmanlığı ile Türkiye’de de, Suits’in benzer bir başarıyı yakalayacağına inanıyoruz” dedi.

Başarılı avukat Harvey Specter’ın, zeki ama üniversiteyi bitirmemiş Mike Ross’u işe alması ile başlayan Suits, üst düzey bir hukuk firmasının hareketli dünyasını konu alıyor. Tanımadığı bu dünyaya alışmaya çalışırken Mike, adalete hizmet edebilmek için şirketin en iyi asistanı Rachel ve Harvey’in sekreteri Donna’nın yardımına başvurur. Bir dolandırıcının pratik zekasına ve fotografik hafızaya sahip olan Mike, diploması olmamasına rağmen bir hukuk dehası olduğunu kanıtlar.

Aaron Kosh tarafından USA Network için yaratılan Suits, sekizince sezonuyla milyonlarca izleyiciyi ekrana kilitlemeye devam ediyor. Kanalın ilk üç dizisi arasında bulunan ve sayısız övgü toplayan Suits’in “En İyi Dramedi” ve “En İyi Kablo TV Dramı” olmak üzere ayrıca “People’s Choice Ödülleri” adaylığı bulunuyor. Amerika versiyonunda karakterleri; Gabriel Macht (Behind Enemy Lines, Spin City), Rick Hoffman (Ballers, Law & Order: LA, Hostel), Sarah Rafferty (Law & Order: Criminal Intent), Katherine Heigl (Grey’s Anatomy), Dulé Hill (Ballers, Psych), Amanda Schull (Pretty Little Liars, 12 Monkeys), Patrick J. Adams (Orphan Black) ve yeni İngiltere prensesi Meghan Markle gibi tanınmış isimler canlandırdı.

Güney Kore ve Japonya’dan sonra Türkiye’de de uyarlanacak olan fenomen dizi Suits, Japonya’da FUJİ TV’de bu hafta yayına girerken, Güney Kore’de KBS’te yayınlandığı süre boyunca reytinglerde birinci sırada yerini aldı.

Medyatava