Sony Türkiye’den çekiliyor mu?

Share

Gün içerisinde ortaya atılan bir iddia özellikle PlayStation tarafında derin bir endişeye neden olmuştu. Sony’nin Türkiye pazarından tamamen çıkacağına dair iddialar sonunda netliğe kavuştu.

Gelen ilk iddialar Sony’nin Türkiye pazarından tamamen çekileceğine yönelikti. Kamera, televizyon, ses sistemleri, konsol gibi ürünlere artık desteğin kesileceğine ve satışların sona ereceğine dair bilgi kirliliği yaşandı.

Sony tarafından gelen açıklama ise yürekleri ferahlattı. Maliyetlerin ve kaynakların dengelenmesi adına sadece televizyon ve ses sistemleri tarafında optimizasyona gidiliyor. Bu açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla iki ürün grubunda çıkış söz konusu ancak müşteri hizmetleri devam edecek. Diğer taraftan bu Sony ürünleri ithalatçı garantisiyle satışlarına devam edecektir.

PlayStation tarafı ise Sony Eurasia İngiltere bölümü üzerinden yürütüldüğü için oyuncular açısından herhangi bir değişiklik görünmüyor. Diğer taraftan PlayStation faaliyetlerinin Dubai’ye kayacağına dair iddialar mevcut ancak bir doğrulama yok.

https://www.donanimhaber.com/sony-turkiye-den-endise-verici-hamle--159979

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...