Süper Mario Kardeşler filmi gişe rekorları kırdı

Süper Mario Kardeşler filmi, video oyunu serisine dayanan ve Chris Pratt ve Jack Black gibi ünlü isimlerin seslendirdiği bir macera komedisi. Eleştirmenlerden olumsuz yorumlar alsa da seyirciler filmi çok sevdi ve Elon Musk gibi ünlü isimler de destek verdi. Film, 2023’ün en çok izlenen filmi olma yolunda ilerliyor.

Süper Mario Kardeşler Filmi, 10 Nisan 2023’te dünya çapında vizyona girdi. Film, Nintendo’nun en popüler video oyunu serilerinden biri olan Super Mario’yu temel alıyor. Filmde, Mario ve kardeşi Luigi’nin Prenses Peach’i kurtarmak için Bowser’ın elindeki mantar krallığına girmeleri anlatılıyor.

Film, Illumination stüdyosu tarafından yapıldı. Illumination, Minyonlar ve Kötü Adam gibi animasyon filmlerinin de yapımcısı. Filmde Mario’yu Chris Pratt, Luigi’yi Charlie Day, Peach’i Anya Taylor-Joy, Bowser’ı Jack Black, Toad’ı Keegan-Michael Key ve Donkey Kong’u Seth Rogen seslendiriyor.

Film, gişede büyük bir başarı elde etti. İlk hafta sonunda dünya çapında 300 milyon dolar hasılat yaptı. Bu rakam, bir video oyununa dayanan film için şimdiye kadarki en iyi açılış oldu. Ayrıca 2023’ün şimdiye kadarki en iyi açılışı da oldu.

Film eleştirmenleri ise filme pek sıcak bakmadı. Rotten Tomatoes’da film için yüzde 56 eleştirmen puanına karşılık seyirci puanı yüzde 96 oldu. Eleştirmenler filmi “ruhsuz”, “sıkıcı” ve “hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi. Bazıları da 1993’teki kötü meşhur orijinal uyarlamayla kıyasladı.

Ancak seyirciler filmi çok beğendi. Film, hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli ve nostaljik bir deneyim sundu. Filmdeki karakterlerin seslendirilmesi de çok beğenildi. Özellikle Jack Black’in Bowser’ı canlandırması çok övgü aldı.

Film aynı zamanda sosyal medyada da çok konuşuldu. Elon Musk gibi ünlü isimler de filme destek verdi. Musk, Twitter’da “Eleştirmenler gerçeklikten çok kopuk!” diye yazdı. Ayrıca filmle ilgili birçok meme ve parodi de paylaşıldı.

Süper Mario Kardeşler Filmi’ni izlemek isteyenler için bazı ipuçları ve tavsiyeler de verelim. Film, IMAX ve 3D formatlarında da gösteriliyor. Bu formatlar filmdeki renkli ve hareketli sahneleri daha iyi görmek için ideal. Ayrıca filmde birçok easter egg (gizli gönderme) var. Bu yüzden dikkatli olun ve gözünüzü ekrandan ayırmayın.

Sonuç olarak, Süper Mario Kardeşler Filmi, animasyon filmi olarak gişe rekorları kırarak 2023’ün en çok izlenen filmi olma yolunda ilerliyor.