Tesla, 4 Nisan’da Türkiye’de

Share

Elon Musk’ın elektrikli otomobil markası Tesla sonunda resmen Türkiye’ye geliyor. Tesla’nın resmi hesabından Türkiye için tarih paylaşımı yapıldı.

@Teslamotors Instagram hesabından paylaşılan hikayede, Türkiye ve 4 Nisan ifadeleri kullanıldı. Göz emojisiyle birlikte, “Takipte kalın” mesajı verildi.

Tesla’nın 4 Nisan’da Türkiye pazarına resmen giriş yaptığını duyurması ve satış takvimini açıklaması bekleniyor. Hangi otomobillerin ne zaman satılacağı ve Tesla Supercharger şarj istasyonlarının ne zaman kullanıma sunulacağı açıklanacak.

Tesla, Türkiye için tarih verdi!

Ayrıca 4 Nisan’da Tesla Model Y’nin Türkiye fiyatı açıklanabilir. Paylaşılan görselde Tesla Model Y’yi görüyoruz. Bu model, diğer modellerinden farklı olarak Almanya’da üretiliyor. Çin’den ithal edilen otomobillere ek vergi getirildiği için Tesla’nın Çin’de üretilen Model 3 ve Model X’i pas geçip Türkiye’de ilk etapta sadece Tesla Model Y’yi satması bekleniyor.

https://www.donanimhaber.com/tesla-turkiye-icin-tarih-verdi--161989

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...