Tesla Model 3’ün makyajlı hali görüntülendi

Share

Tesla Model 3 elektrikli otomobil piyasaya çıktığından beri büyük ilgi gördü. Şimdi ise Tesla bu başarılı modeli güncellemeye hazırlanıyor. İnternete sızdırılan ilk fotoğrafın ardından yeni versiyonun neler sunacağına dair bazı ipuçları ortaya çıktı. İşte Tesla Model 3’ün yeni versiyonu hakkında bilmeniz gerekenler.

Yeni versiyonun en dikkat çekici özelliği ön kısmının değişmesi. Tesla’nın süper otomobili Roadster’i andıran bir tasarıma sahip olan yeni Model 3, daha uzun bir kaput ve daha alçak bir tampon ile geliyor. Bu da araca daha sportif ve aerodinamik bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca farlar da yenilenmiş ve daha keskin bir şekle kavuşmuş.

Tesla sadece dış tasarımı değil, aynı zamanda teknolojiyi de güncelliyor. Yeni Model 3’ün otopilot sistemi daha gelişmiş olacak ve aracın etrafını daha iyi görebilmesi için ek kameralar eklenecek. Bu sayede araç daha güvenli ve akıllı bir sürüş deneyimi sunacak. Kabinde de değişiklikler olacak ve tuş sayısı azaltılacak. Bu da aracın daha minimalist ve modern bir iç mekana sahip olmasını sağlayacak.

Tesla Model 3 güncellendi: İşte ilk kamuflajsız fotoğrafı

Tesla Model 3’ün gövdesi de yeni bir teknoloji ile üretilecek. Bu teknoloji sayesinde aracın toplam bileşen sayısı azalacak ve üretim maliyetleri düşecek. Bu da Tesla’nın fiyat rekabetini artırmasına yardımcı olacak. Yeni Model 3’ün 2023 yılının sonunda tanıtılması ve 2024 yılının başlarında satışa sunulması planlanıyor. Tesla hayranları bu heyecan verici güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...