Tesla Türkiye, İstanbul’da yeni bir şube açılışı gerçekleştirdi

Share

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz hafta düzenlediği etkinlikle birlikte resmi olarak ülkemizde satışlarını başladı. Bu kapsamda 4 Nisan itibariyle satışlara başlayan şirket, oldukça rekabetçi fiyatlarıyla birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Şimdi ise şirketten yeni ve merak uyandırıcı bir hamle geldi.

İstanbul Ticaret Odası ve Ticaret Sicil Gazetesi’nde paylaşılan son bilgilere göre şirket, 10 Nisan tarihinde Bakırköy’de bir şube açılışı gerçekleştirdi. İTO kayıtlarında yer alan bilgiye göre şube “Osmani̇ye Mh.Osmani̇ye E-5 Yan Yol Sk.No:1/2 Bakirköy” adresinde yer alıyor.

Açıkçası şimdilik bu adreste ne yapılacağı henüz bilinmese de bu noktada bir showroom veya servis merkezinin açılışı gerçekleşebilir. Şu anda şirketin showroom’u Kanyon AVM’de yer alıyor. Aktarılanlara göre bu ay sonundan itibaren şirketin showroom’u Akasya AVM’ye taşınacak ve yıl sonuna kadar orada kalacak.

Bundan dolayı bu yeni noktada Tesla’nın ülkemizdeki ilk servisini görebiliriz. Şu anda şirket, ülkemizde sadece Model Y satışlarını gerçekleştiriyor. Standart, Long Range ve Performance olmak üzere 3 farklı donanım seçeneğiyle satışta olan modelin baz fiyatları ise 1.631.391 TL ile 1.795.523 TL arasında değişiklik gösteriyor. Geliştirilmiş Otopilot için 66.370 TL’lik bir ücret ödemeniz gerekirken Full Self-Driving Kabiliyeti için 131.580 TL ödemeniz gerekiyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...