Twitter CEO’su Musk, bazı özellikleri ücretli kullanıcılara ayırdı

Share

Twitter’ın yeni sahibi olan Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada 15 Nisan itibariyle “Sizin İçin” bölümünün sadece “doğrulamış” hesaplara açık olacağını duyurdu. Böylece “Sana Özel” kısmındaki tweetlerin tamamı onaylı kullanıcılardan gelmiş olacak.

Musk, bu kararın “platformu istila eden gelişmiş yapay zeka botlarına karşı alınabilecek tek mantıklı önlem” olduğunu savunuyor. Ayrıca Musk, anketlere katılımın da “aynı sebeple” yalnızca doğrulanmış hesaplarla sınırlı olacağını belirtiyor. Türkiye’de doğrulanmış hesap için aylık 150 TL ödenmesi gerekiyor.

Musk’ın bu ifadelerine karşı temkinli olmakta fayda var. Çünkü milyarder iş insanı daha önce verdiği bazı sözleri henüz hayata geçirmedi. Mesela, şirketin algoritmasını 5 Mart’a kadar açık kaynak yapacağına dair bir vaadi vardı ancak bu konuda henüz bir gelişme yok. Hatta Şubat ayında şirketin reklam gelirlerini Blue aboneleriyle paylaşacağını da söylemişti. Ancak bu sözün üzerinden de neredeyse iki ay geçti.

Bilindiği gibi Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı. Fakat Twitter’ın kaynak kodunun bir kısmının GitHub üzerinden yayınlandığı da geçen hafta ortaya çıkmıştı.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...