Twitter da TikTok’un peşine düştü

Share

Çinli sosyal medya platformu TikTok’un satışı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanma devam ediyor. Bir süre önce Microsoft’un TikTok’u satın alma sürecinde olduğu bilgisi gelmişti. Sonrasında da Microsoft tarafından bu süreç doğrulanmıştı. Şimdi ise Twitter ve TikTok arasında görüşmeler olduğu ve Microsoft’un TikTok’u satın almak isteyen tek Amerikalı firma olmadığı ifade edilmeye başladı.

WSJ tarafından ortaya atılan iddialara göre dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, Microsoft ile TikTok konusunda rekabet içerisinde. Şimdiye kadar TikTok’un satın alınması ile ilgili sadece Microsoft’un gündemde olması dikkatleri üzerine toplamıştı.

Şimdi de aslında Microsoft’un tek isim olmadığı, Twitter ve TikTok arasında önemli bir görüşme sürecinin var olduğu ifade ediliyor. Ne yazık ki henüz daha nasıl bir sürecin gündemde olduğu bilinmiyor. Örneğin TikTok’un Çinli ByteDance firmasından ne kadarlık bir ödeme karşılığında satın alınmak istendiği konusunda halen daha bir bilgi ortaya çıkmış değil.

Bununla birlikte TikTok’un tüm haklarının mı satın alınacağı yoksa sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çalışmaların mı satın alınmak istendiği konusu da halen daha netlik kazanmış değil. Anlaşıldığı kadarı ile henüz ismi geçmiyor olsa da Twitter ve TikTok arasındaki görüşmeler gibi birçok farklı Amerikalı firma da TikTok’un satın alınma sürecine dahil olmaya çalışıyor.

Önümüzdeki günlerde bu konuda çok daha detaylı bilgiler gündeme gelmeye devam edecektir. Henüz daha hangi Amerikalı firmanın TikTok’u satın alacağı tartışmaları son bulmayacak gibi görünüyor.

https://shiftdelete.net/microsoft-sonra-twitter-tiktok-pesinde

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...