Twitter makale başına ücret verecek

Share

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, platformda birçok değişiklik yapmaya devam ediyor. Son olarak, kullanıcıların makale yazabileceği ve okuyabileceği bir özellik olan “makaleler”i duyurdu. Bu özellikten yararlanmak için okuyucuların makale başına ücret ödemesi gerekecek.

Musk, mayıs ayında başlayacak olan bu özelliğin, medya yayıncılarının web sitelerinde yayınladıkları makalelere erişim için kullanıcılardan tek tıklamayla ücret almasını sağlayacağını söyledi. Bu sayede, aylık abonelik için kaydolmayan kullanıcılar da ara sıra ilgilendikleri makaleleri okuyabilecekler.

Musk, bu özelliğin hem medya kuruluşları hem de halk için faydalı olacağını belirtti. Ayrıca, önümüzdeki 12 ay boyunca Twitter’ın içerik oluşturuculardan herhangi bir komisyon almayacağını da duyurdu.

Musk’ın yönettiği Twitter, gelirini artırmak için daha fazla ücretli özellik sunuyor. Daha önce de Twitter Blue adlı bir abonelik servisi başlatmış ve mavi tik almak isteyen kullanıcılardan aylık ücret talep etmişti.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...