Twitter, Tweetbot gibi üçüncü taraf uygulamalarını engelledi

Share

Yıllardır Twitter deneyimini daha zengin bir şekilde kullanıcılara sunmayı amaçlayan üçüncü taraf uygulamaların fişi bir gecede kesildi. Elon Musk orijinal deneyime rakip istemiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter geliştirici ekibi tarafından üçüncü taraf uygulamalara erişimin engellendiği bilgisi gelmişti. Twitter yönetiminin nasıl bir karar vereceği merakla beklenirken şok bir sonuç çıktı.

Güncellenen geliştirici politikasına göre Twitter programlama araçlarına erişen tüm üçüncü taraf uygulamalar engellendi. Yeni politika Twitter ana uygulamasının sunduğu herhangi bir tecrübenin taklit edilmesini yasaklıyor. Bu da haliyle tüm Twitter uygulamalarının sonunun gelmesi demek.

Twitter

Tweetbot gibi uygulamalar daha zengin kullanım deneyimi sunduğu için sıkça tercih ediliyordu. Elon Musk anlaşıldığı kadarıyla kullanıcıların orijinal uygulamada vakit geçirmesini istiyor. İlerleyen dönemlerde bu kurallarda bir esneme olur mu bilinmiyor.

https://www.donanimhaber.com/twitter-uygulamalarinin-hazin-sonu--159578

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...